Benelux logo
Greek logo

Hiërarchie van de Troon

Hiërarchie van de Troon

I. METROPOLIETEN-AARTSBISSCHOPPEN VAN DE TROON

Senior Metropoliet Ioakim van Nikomedia – 23.09.1973
Senior Metropoliet Konstantinos van Nicea – 16.01.1972
Senior Metropoliet Emmanuel van Chalcedon – 11.11.1996
Senior Metropoliet Apostolos van Derka – 26.11.1995
Senior Metropoliet Ioannis van Pergamon – 22.06.1986
Senior Metropoliet Dimitrios van de Prinseneilanden – 04.11.1990
Metropoliet Chrysostomos van Heliopolis en Theira – 19.12. 1970
Metropoliet Panteleimon van Vryoula – 01.01.1971
Metropoliet Jeremias van Αnkara – 31.01.1971
Metropoliet Augustinos van Duitsland – 26.03.1972
Metropoliet Germanos van Tranoupolis – 14.01.1973
Aartsbisschop Sotirios van Canada – 27.01.1974
Aartsbisschop Irineos van Kreta – 23.02.1975
Metropoliet Dimitrios van Metres en Athyra – 09.11.1980
Metropoliet Methodios van Boston – 18.07.1982
Metropoliet Athenagoras van Mexico – 22.08.1982
Metropoliet Ambrosios van Karpathos en Kassos – 24.05.1983
Metropoliet Kyrillos van Moschonissia – 27.10.1985
Metropoliet Apostolos van Milete – 03.11.1985
Metropoliet Makarios van Anea – 03.11.1985
Metropoliet Isaias van Denver – 25.05.1986
Metropoliet Alexios van Atlanta – 17.05.1987
Metropoliet Youri van Winnipeg – 22.10.1989
Metropoliet Iosif van Proikonnisos – 03.12.1989
Metropoliet Irineos van Lampis, Syvritos en Sfakia – 14.02.1990
Metropoliet Meliton van Philadelphia – 28.10.1990
Metropoliet Serafim van Sevastia – 31.03.1991
Metropoliet Sotirios van Pisidia – 21.03.1993
Metropoliet Irineos van Myriofytos en Peristasis – 21.11.1995
Metropoliet Chrysostomos van Myra – 25.11.1995
Metropoliet Dionysios van Synada – 15.09.1996
Aartsbisschop Nikitas van Thyateira en Groot-Brittannië – 14.12.1996
Metropoliet Athanasios van Kolonia – 12.04.1997
Metropoliet Gennadios van Sasima – 01.06.1997
Metropoliet Nikolas van Detroit – 03.04.1999
Metropoliet Theodoritos van Laodicea – 18.03.2000
Metropoliet Theoliptos van Ikonium – 10.09.2000
Metropoliet Makarios van Gortynis en Arkadia – 08.10.2000
Metropoliet Nikandros van Irinoupolis – 25.02.2001
Metropoliet Tarasios van Rodopolis – 03.06.2001
Metropoliet Andreas van Arkalochori, Kastelli en Viannos – 03.11.2001
Metropoliet Savvas van Pittsburg – 02.02.2002
Metropoliet Gerasimos van San Francisco – 09.02.2002
Metropoliet Evangelos van Sardes – 10.05.2003
Metropoliet Athenagoras van België – 22.06.2003
Metropoliet Kyrillos van Rhodos – 25.04.2004
Metropoliet Païsios van Leros, Kalymnos en Astypalaia – 21.05.2005
Metropoliet Evgenios van Rethymnon en Avlopotamos – 28.05.2005
Metropoliet Amphilochios van Ganos en Chora – 09.07.2005
Metropoliet Amphilochios van Kissamos en Selinos – 08.10.2005
Metropoliet Ambrosios van Κorea – 05.02.2006
Metropoliet Damaskinos van Kydonia en Apokoronos – 18.11.2006
Metropoliet Polykarpos van Italië – 06.05.2007
Metropoliet Nektarios van Hongkong Kong – 20.01.2008
Metropoliet Kyrillos van Krini – 24.02.2008
Metropoliet Nathanaël van Kos en Nisyros – 08.03.2009
Metropoliet Stefanos Kallioupolis en Madytos – 13.03.2011
Aartsbisschop Elpidoforos van Amerika – 20.03.2011
Metropoliet Konstantinos van Singapore – 21.11.2011
Metropoliet Arsenios van Oostenrijk – 30.11.2011
Metropoliet Iosif van Buenos Aires – 19.08.2012
Metropoliet Athenagoras van Kydonia – 18.11.2012
Metropoliet Kleopas van Zweden en geheel Scandinavië – 21.05.2014
Metropoliet Maximos van Sylivria – 27.07.2014
Metropoliet Amfilochios van Adrianoupolis – 18.10.2014
Aartsbisschop Makarios van Australië – 16.05.2015
Metropoliet Gerasimos van Petra en Chersonissos – 19.12.2015
Metropoliet Bartholomeos van Smyrna – 11.09.2016
Metropoliet Kyrillos van Imvros en Tenedos – 25.09.2016
Metropoliet Kyrillos van Ierapetra en Siteia – 17.10.2016
Metropoliet Chrysostomos van Symi – 11.02.2018
Metropoliet Nathanaël van Chicago – 24.03.2018
Metropoliet Myron van Nieuw-Zeeland – 11.07.2018
Metropoliet Maximos van Zwitserland – 22.07.2018
Metropoliet Vissarion van Spanje en Portugal – 25.01.2021

II. METROPOLIETEN VAN DE NIEUWE GEBIEDEN

Het beheer van deze Eparchiën van de Oecumenische Troon werd collegiaal toevertrouwd aan de Kerk van Griekenland door de Patriarchale en Synodale Acte van 4 september 1928.

Metropoliet Anthimos van Thessaloniki – 14.07.1974
Metropoliet Titos van Paramythia, Filiates en Giromerion – 07.17.1974
Metropoliet Chrysostomos van Mithymna – 06.05.1984
Metropoliet Jacob van Mytilene – 20.11.1988
Metropoliet Dimitrios van Goumenissa, Axioupolis en Polykastron – 10.15.1989
Metropoliet Panteleimon van Veria, Naoussa en Kampania – 29.05.1994
Metropoliet Damaskenos van Didymotichos, Orestias en Soufli – 27.01.1995
Metropoliet Andreas van Dryïnoupolis, Pogoniani en Konitsa – 28.01.1995
Metropoliet Panteleimon van Xanthi – 01.29.1995
Metropoliet Eusebius van Samos en Ikaria – 22.07.1995
Metropoliet Theoklitos van Florina, Prespa- en Eordaia-meren – 01.23.2000
Metropoliet Nicodemos van Cassandria – 01.13.2001
Metropoliet Theologos van Serres et van Nigrita – 14.10.2001
Metropoliet Makarios Sidirokastron – 12.16.2001
Metropoliet Joël van Edessa en van Pella – 10.15.2002
Metropoliet Ierotheos van Zichni en Nevrokopion – 17.05.2003
Metropoliet Chrysostomos van Eleftheroupolis – 28.04.2004
Metropoliet Pavlos van Servia en Kozani – 29.04.2004
Metropoliet Anthimos van Alexandroupolis – 09.10.2004
Metropoliet Barnabas van Neapolis en Stavroupolis – 10.10.2004
Metropoliet Pavlos van Drama – 09.10.2005
Metropoliet Markos van Chios – 08.10.2011
Metropoliet Chrysostomos van Nikopolis en Preveza – 06.10.2012
Metropoliet Theoklitos van Ierissos, de berg Athos en Ardamerion – 07.10.2012
Metropoliet Panteleimon van Maronia en Komotini – 02.24.2013
Metropoliet Georges van Kitros – 01.03.2014
Metropoliet Maksimos van Ioannina – 28.06.2014
Metropoliet Chariton van Elasson – 29.06.2014
Metropoliet David van Grevena – 12.10.2014
Metropoliet Justin van Nea Krini en Kalamaria – 26.05.2015
Metropoliet Stephanos van Philippi, Neapolis en Thassos – 08.10.2017
Metropoliet Athanasios van Sissanion en Siatista – 23.03.2019
Metropoliet Ierotheos van Limnos en Saint Efstratios – 14.10.2019
Metropoliet … van Langada, Liti en Rentina – …
Metropoliet … van Kastoria – …
Metropoliet … van Polyani en Kilkis – ….

III. Titulaire Metropolieten – Aartsbisschoppen van de Troon

Metropoliet Kallistos van Diokleia – 06.06.1982
Metropoliet Antonius van Hierapolis – 06.10.1985
Metropoliet Elias van Philomilion – 12.05.2002
Aartsbisschop Jeremias van Aspendos – 19.09.1993
Aartsbisschop Daniel van Pamphilon – 10.05.2008
Aartsbisschop Job van Telmissos – 30.11.2013

IV. Hulpbisschoppen van de Troon

Bisschop Basilios van Aristi – 01.02.1976
Bisschop Ezekiel van Dervi – 20.03.1977
Bisschop Chrysostomos van Rodostolos – 22.04.1978
Bisschop Evmenios van Levka – 15.01.1994
Bisschop Antonios van Fasiani – 23.02.2002
Bisschop Bartholomeos van Arianzos – 10.06.2004
Bisschop Hilarion van Edmonton – 29.01.2005
Bisschop Andrew van Kratia – 13.12.2005
Bisschop Demetrios van Mokissos – 09.12.2006
Bisschop Iakovos van Militoupolis – 11.01.2011
Bisschop Sevastianos van Zila – 17.12.2011
Bisschop Vsevolod van Skopelos – 09.09.2012
Bisschop Gregorios van Nyssa – 28.09.2012
Bisschop Nikiforos van Amorion – 2014/02/02
Bisschop Apostolos van Midia – 20.12.2014
Bisschop Irineos van de Rhegion – 08.02.2015
Bisschop Adrianos van Alikarnassos – 26.07.2015
Bisschop Stefanos van Stratonikia – 27.12.2016
Bisschop Hierotheos van Evkarpia – 05.03.2017
Bisschop Kyrillos van Olympus – 30.08.2017
Bisschop Kassianos van Aravissos – 21.01.2018
Bisschop Paisios van Apamia – 20.10.2018
Bisschop Maximos van Melitini – 10.11.2018
Bisschop Amvrosios van Evdokia – 21.07.2019
Bisschop Benjamin van Tralles – 03.11.2019
Bisschop Ireneos van Evmenia – 08.12.2019
Bisschop Damaskinos van Dorileos – 15.12.2019
Bisschop Ioakim van Amissos – 22.12.2019
Bisschop Emilianos van Melois – 25.12.2019
Bisschop Elpidios van Kyaneon – 18.01.2020
Bisschop Silouan van Sinope – 19.01.2020
Bisschop Ioakim van Apollonia – 26.01.2020
Bisschop Emmanuel van Christoupolis – 07.11.2020
Bisschop Smaragdos van Dafnousia – 19.07.2020
Bisschop Bartholomeos van Keramon – 25.07.2020
Bisschop Athenagoras van Patara – 26.07.2020
Bisschop Iakovos van Zinoupolis – 27.07.2020
Bisschop Athenagoras van Myrini – 25.10.2020
Bisschop Michael van Komana – 08.11.2020
Bisschop Timotheos van Assos – 08.11.2020
Bisschop Spyridon van Amastris – 14.11.2020
Bisschop Timotheos van Hexamilion – 12.05.2020
Bisschop Hesychios van Markiani – 12.06.2020
Bisschop Ioannis van Phokea – 19.12.2020
Bisschop-elect Rafaël van Ilion – 09.03.2021
Bisschop-elect Iakovos van Claudiopolis – 27.03.2021

V. HIËRARCHEN VAN DE TROON OP RUST

Mgr Dimitrios, Aartsbisschop emeritus van Amerika (New York) – 17.09.1967
Mgr Athanasios, Metropoliet emeritus van Chalcedon – 24.09.1972
Mgr Paul, Metropoliet emeritus van Amasia (Stockholm) – 12.05.1974
Mgr Panteleimon, Metropoliet emeritus van België (Chios) – 18.08.1974
Mgr Ioan, Metropoliet emeritus van Winnipeg Ioan (Canada) – 27.11.1983
Mgr Agathonikos, Metropoliet emeritus van Kitron (Katerini) – 24.11.1985
Mgr Spyridon, Metropoliet emeritus van Chaldia (Lisbon, USA) – 24.11.1985
Bisschop Pavlos van Christianopolis (Adelaïde) – 11.03.1984
Bisschop Theodoritos van Elaia, verblijft in Athene – 25.03.1984
Bisschop Paul van Tracheia (Frankrijk) – 02.06.1991
Bisschop Ioannis van Parnassos (Genk) – 27.10.1991
Bisschop Dimitrios van Xanthos (USA) – 31.05.1998
Bisschop Petros van Troas (Patras) – 08.11.2015